Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński
Aleja Kasprowicza 46, 51-137 Wrocław
tel. 071 393 09 20
kancelaria@winski.pl
» NAPISZ DO NAS
Kancelaria Wiński pomaga Bravefestival (20.07.2009r.)
Kancelaria Wiński podjęła się świadczenia pomocy prawnej dla Teatru Pieśń Kozła - organizatora Bravefestival w zakresie opodatkowania należności zagranicznych artystów wykonawców za występy w Polsce. Pomoc prawna była świadczona na zasadzie pro publico bono. Co roku na Bravefestival przyjeżdżają artyści i wykonawcy z egzotycznych krajów całego świata. Istotnym problemem wymagającym wyjaśnienia jest sposób opodatkowania należności tych artystów i wykonawców za występy w Polsce. W ramach projektu podjęliśmy się trudnego zadania ustalenia miejsca opodatkowania dochodów artystów zagranicznych na tle wszystkich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (DTT) zawartych przez Polskę. Istotnymi elementami dla przeprowadzenia analizy był kraj pochodzenia artysty, źródło finansowania jego występu (środki prywatne, czy dotacja publiczna) oraz charakter występu (zaproszenie organizatora, czy też wymiana kulturalna). W wyniku analizy podatkowo-prawnej wszystkich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (DTT), których stroną jest Polska stworzyliśmy bazę wiedzy umożliwiającą ustalenie w prosty sposób (po przeprowadzeniu testu trzech pytań), czy dochody artysty zagranicznego za występ w Polsce będą opodatkowane u źródła, czy też w państwie pochodzenia artysty.
A oto kilka słów o tegorocznej edycji festiwalu od samego organizatora: „Brave Festival to wydarzenie wyjątkowe w skali światowej. Odważnie prezentuje autentycznych przedstawicieli ginących kultur, pochodzących z najdalszych zakątków świata, którzy przyjeżdżając do Wrocławia często po raz pierwszy opuszczają swoją rodzinną miejscowość. Festiwal skupia się na człowieku i kultywowanej przez niego tradycji, obrzędach, rytuałach. To wydarzenie daje możliwość spotkania z unikatowymi artystami, których istnienia zazwyczaj nawet nie jesteśmy świadomi.”
Tematem przewodnim tegorocznej, piątej edycji festiwalu, który odbywał się w dniach od 3 do 11 lipca, były „Wszystkie modlitwy świata”, reprezentowane przez kilkanaście wybranych kultów, rytuałów, modlitw, takich jak: korsykańskie pieśni polifoniczne, koreański szamanizm i rytuał wykonywany przez Mudang, pieśni mugham w wykonaniu Alima Quasimova z Azerbejdżanu czy animistyczne obrzędy plemienia Wagogo z Tanzanii.
Niekwestionowaną gwiazdą tej edycji Bravefestival był szwajcarski wirtuoz gry na harfie Andreas Vollenweider, który wystąpił w koncercie finałowym..
W programie wydarzenia znalazło się także sypanie piaskowej mandali w wykonaniu czternastu lamów z klasztoru Sierab Ling oraz modlitwa Zikr, w której na widowni uczestniczyć mogły jedynie kobiety.
Osobnym wydarzeniem był cykl filmowy, w trakcie którego zaprezentowano dokumenty z całego świata. Festiwalowi towarzyszyły także wystawy, warsztaty i spotkania z artystami.

Wykorzystano materiały pochodzące ze strony internetowej organizatora Bravefestival: www.bravefestival.pl
AKTUALNOŚCI

30.06.2012r.
Nowy raj podatkowy spółka komandytowo akcyjna
Spółka komandytowo akcyjna staje się nowym przebojem podatkowym dzięki korzystnemu orzecznictwu Naczelnego Sądu Administracyjnego, zgodnie z którym wspólnicy mogą odroczyć płacenie podatku tak długo, jak nie będą wypłacać zysku ...

20.03.2012r.
Kancelarii Wiński w Europejskim Parlamencie Młodzieży
8 marca 2012 roku we Wrocławiu odbyła się debata panelowa Europejskiego Parlamentu Młodzieży pt. "Polityka Unii Europejskiej wobec naruszenia praw autorskich oraz nielegalnego obrotu własnością intelektualną" z udziałem radcy prawnego Marka Wińskiego z Kancelarii Wiński ...

06.02.2012r.
ACTA to nie cyrograf
Publikujemy wywiad z mec. Markiem Wińskim na temat "Czy umowa ACTA jest niebezpieczna dla wolności w Internecie?" przeprowadzony przez portal internetowy Moje Miasto Wrocław ...

© Copyright 2006 by Kancelaria Wiński | Nota prawna
Kancelaria Prawna
Kancelaria Prawnicza